• Вс. Июл 20th, 2025

Проект «Дослідження впливу Чорнобильської катастрофи
на поширення раку молочної залози та можливі шляхи зменшення шкоди»

Автор:admin

Июл 23, 2022

У 2014 році в Україні на рак молочної залози захворіло 13744 жінки, померло 5926 жінок (без Луганська, Донецька, АР Крим). Приріст захворюваності на РМЗ складає близько 1,5% в рік.
Щороку виявляють близько 16500 нових випадків раку молочної залози, показники збільшуються. На кожні 100 тисяч жінок налічується більше 70 хворих.
Кожні 30 хвилин лікарі виявляють новий випадок, кожну годину в Україні від раку молочної залози помирає одна жінка. Щорічно рак молочної залози забирає життя майже 7,5 тисяч жінок в Україні.
Вірогідність захворіти на рак молочної залози протягом життя у жінки складає близько 12%, тобто кожна восьма жінка протягом життя хворіє на рак молочної залози.
РМЗ на профоглядах виявляють лише у 50% хворих, що свідчить про неякісні огляди та відсутність обладнання.
У кожній групі за стадією захворювання, окрім 4-ї стадії, вже в перший рік після встановлення діагнозу РМЗ в Україні помирає майже такий відсоток хворих, як в Сполучених Штатах через 5 років після вперше встановленого діагнозу.
Виявлення раку молочної залози на ранніх стадіях можливий лише з використанням мамографа. Пухлина у молочній залозі піддається діагностуванню мамографічним обладнанням починаючи з розміру 4-5 мм. Апаратом УЗД можна виявити пухлину від 1-1,5 см.
Від часу появи однієї клітини до збільшення пухлини до 1 см. проходить близько 8,4 роки. Здебільшого, пацієнтки свідомо ідуть до лікаря уже маючи пухлину 3-5 см., що має запущену форму. Якщо в Україні у запущеній стадії захворювання виявляють у 60% хворих, то у західних країнах цей показник становить 5-9%.
Міжнародний комітет по радіаційному захисту та Науковий комітет по дії атомної радіації при ООН, оцінюючи дози опромінення зазначає, що люба доза радіації більша «0», є канцерогенною (викликає рак) та генетично небезпечною.
Вважається, що від Чорнобильської радіації зростає рак щитовидної залози в Україні. На 1000 осіб опромінених дозою один грей – 10 пацієнтів хворіють на рак щитовидної залози. Однак! На 1000 опромінених жінок –
10 знедужують на рак молочної залози. Тобто, дія радіації на щитовидну і на молочну залози однакова. Також вважають вчені із Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Дослідженння онкозахворюваності показали, що через 10 років після аварії на ЧАЕС, у 2 рази підвищились захворювання на рак молочної залози. Молочні залози один із найбільш чутливих органів до іонізуючого опромінення.
Група ризику жінок захворювання на РМЗ починається після 36 років.
Іонізуюча радіація збуджує захворювання на:
лейкози (латентний період 5-7 років);
рак щитовидної залози (латентний період 10-20 років);
рак легенів, рак шлунку, рак молочної залози та яєчників, рак кісток і шкіри (латентний період 15-20 років);
Для проведення наукових онкологічних досліджень ми плануємо дослідити жінок із територій постраждалих від ЧАЕС.
Відповідні дослідження проводяться у рамках проекту: «Дослідження впливу Чорнобильської катастрофи на поширення раку молочної залози та можливі шляхи зменшення шкоди».
Для реалізації проекту нам потрібно отримати (купити) автомобіль із пересувним мамографом, апаратом УЗД та системою передачі електронних даних до клініки. Завдяки цьому автомобілю ми зможемо провести обстеження жінок у Чорнобильських регіонах, віддалених районах та селах, з яких люди ніколи не проходили обстеження на онкологічні захворювання. Жінки, у яких буде виявлено захворювання на РМЗ одразу будуть направлені на високоякісне лікування до нашого партнера — Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України. Також цей проект буде мати науково-дослідне значення для вивчення епідеміологічних даних та профілактики захворювань.
Проект такого масштабу, мети і завдань ще ніколи не реалізовувався в Україні. Результати, які ми отримаємо можуть бути непередбачені та можуть шокувати всю спільноту.
Проект реалізовується нашим Фондом спільно з Національним науковим центром радіаційної медицини Національної академії наук України та Міжнародним благодійним фондом «Сприяння розвитку медицини»
Закликаємо всіх небайдужих допомогти в отриманні або в купівлі автомобіля з пересувним мамографом, апаратом УЗД та електронною системою передачі даних.

Похожая запись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *