• Вс. Июл 20th, 2025

Проблеми молочної залози

Автор:admin

Сен 19, 2022

Проблеми молочної залози.

За даними статистики, рак молочної залози займає перше місце в структурі онкологічної захворюваності та онкологічної смертності жінок в Україні. Вірогідність захворіти лише тільки на рак молочної залози протягом життя у будь-якої жінки складає приблизно 12%, тобто кожна восьма жінка протягом життя хворіє на рак молочної залози

Щороку на рак молочної залози хворіє 16 тисяч жінок. Кожні 30 хвилин лікарі виявляють новий випадок раку молочної залози, кожну годину від нього помирає одна жінка. Щорічно рак молочної залози забирає життя майже 7,5 тисяч жінок в Україні..

Експерти зазначають – 85% захворюваності на рак молочної залози можна вилікувати у випадку раннього виявлення патології та проведення відповідного лікування. Тим не менш, експерти вказують, що в Україні питання ранньої діагностики та обстеження жінок на виявлення патологій значно відстає від досвіду інших країн.

Це обумовлюється і неукомплектованістю мамографами у лікарнях та, водночас, недостатньою увагою держави щодо профілактики та раннього виявлення раку молочної залози, особливо жінок з групи ризику. У законодавстві, не зважаючи на масштабність захворювання, рак молочної залози не виокремлюється як особливо пріоритетне питання сфери охорони здоров`я. Здебільшого, увага держави спрямована на подолання наслідків хвороби, а не на профілактику та забезпечення відповідного обстеження.

Питання профілактики та реабілітації, зазвичай, належить до зацікавлених сторін у подоланні захворюваності — громадських організаціях, благодійних фондах, компаніях з корпоративною соціальною відповідальністю, медичних закладах. Часто до проблеми привертають увагу напередодні Дня боротьби із раком молочної залози, проводячи безкоштовні обстеження жінок у мобільних діагностичних центрах. Тим не менш, зазвичай,такі акції є періодичними, зводяться про проведення інформативної кампанії та проводяться у великих містах, де, зазвичай у жінок є більше можливостей пройти обстеження. Тож, більша частка жінок з групи ризику все одно залишається неохопленою можливістю пройти обстеження та отримати консультацію мамолога.

Поширеність онкозахворювань

Протягом останнього сторіччя у світі за рівнем захворюваності та смертності онкопатологія перемістилася з десятого місця на друге, поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи. Навіть серед здорових людей ризик захворювання на онкологію є дуже високим: для чоловіків він складає 26 %, для жінок – 17 %.

Щорічно на планеті виявляють понад 10 млн. нових випадків цієї смертельної недуги, при цьому помирає від неї близько 8 млн. пацієнтів. За даними ВООЗ, до 2030 року смертність від раку зросте ще на 45%.

В Україні впродовж останнього десятиліття також відмічається суттєве зростання онкологічної захворюваності та смертності. Нині в державі проживає понад 1 млн. людей, які в різний час перенесли онкологічне захворювання. Щороку лікарі виявляють тисячі нових випадків недуги, від раку помирають майже 90 тис. українців, з яких понад третина — особи працездатного віку. Щодня майже 450 українців дізнаються, що захворіли на рак, і цей показник продовжує зростати.

Рак є причиною 15% смертей українців і поступається за цим показником лише серцево-судинним захворюванням. Загалом 5-річна виживаність онкохворих становить до 56% (у країнах Європи вона в середньому сягає близько 80%, а у США — 90%).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *